top of page
רקע-חוברת-הדרכה-למאמן.jpg

 מערכי מפגשים למאמנים

על הרגלי אכילה, משקל ומה שביניהם

"אדם אינו יכול ללמוד את מה שהוא חושב שהוא כבר יודע" אפיקטטוס

השיטה מתמקדת בתהליך ירידה במשקל, אך לא בהיבט התזונתי שלו, אלא בהיבט המחשבתי-רגשי. דרך שיטה זו אנו מבינים את חשיבתם, בחירותיהם והתנהגותם של אותם אנשים שנמצאים בתהליך של ירידה במשקל ושהרגלי האכילה שלהם אינם בריאים.

לאחר שנים של ניסיון בתחום האימון והייעוץ, למדתי כמה מורכבים בני אדם וכמה שונים הם אחד מהשני, כל אחד הוא עולם בפני עצמו והאתגרים אל מולם הוא מתייצב בחייו הם רבים ומגוונים. בתחילת דרכי כמאמנת אישית הייתי צריכה להגיע מוכנה לכל מפגש, לגבש לעצמי תכנית עבודה כזו שתתאים, כזו שתעזור למתאמנים שלי להיפתח, לשתף, להרגיש בטוח בתהליך, לגרום להם לשאול את השאלות הנכונות, לבוא עם כלים פרקטיים ולמקסם את הבנתם ואת הצלחתם בתהליך. כמובן שזה היה מאתגר ביותר וזה דרש ממני להעמיק וללמוד ולהתמקצע בהכשרות נוספות.

עם השנים למדתי שאין כמו מיומנות שנרכשת עם הזמן והניסיון, כמו בכל דבר. אך ישנה דרך נוספת, דרך לקצר את התהליך ולמקסם את המקצועיות של המאמנים. דרך שבה אוכל לתרום מניסיוני המקצועי העשיר וללמד את המאמנים שבתחילת דרכם המקצועית, ובכלל להעשיר גם את הוותיקים שבינינו. ומכאן, אחרי חשיבה רבה והשקעה גדולה, יצאתי עם שיטת אימון ייחודית שנקראת "תובנות בין השורות", שנוגעת בנושאים שונים של אימון וטיפול.

בין הנושאים: הבנתה של האכילה הרגשית וכלים להתמודדות עמה.

בעבודתי כמאמנת אישית לאיכות חיים ולהעצמה באחת מרשתות הכושר הגדולות בארץ, פגשתי אנשים רבים שמתמודדים עם בעיות משקל, הרגלי תזונה שאינם בריאים וקשיים רגשיים סביב נושא זה. הם ידעו לעשות כל מה שצריך על מנת לחיות בריא, לאכול בריא, לרדת במשקל, לעשות כושר ולשמור על בריאותם הפיזית והמנטלית. אנשים שניסו אין ספור דיאטות, תפריטים, שיטות וטיפולים ועדיין לא הגיעו להצלחה ולאיזון בחייהם, חזרו להרגלי אכילה לא בריאים ואפילו חוו עליה במשקל, רבים החלו עם בעיות בריאותיות ואף ובעיקר בעיות רגשיות. מיותר לציין את תחושות התסכול, הכאב, הכעס, הבושה וההאשמה שהם חווים ביום יום. 

למה אני לא מצליח למרות שאני מנסה?

למה אני נכנע שוש ושוב לדחפים למתוקים ומאפים?

מדוע אני חווה כל כך הרבה קושי והתעסקות תמידית במחשבות על אוכל ועל דיאטה?

מדוע האוכל מנהל אותי?

תהליך האימון "על הרגלי אכילה, משקל ומה שביניהם" נותן מענה מדויק לשאלות אלו ולהבנה עמוקה של הסיבות שהובילו לחוסר ההצלחה, נותן מענה לאנשים שהרגלי האכילה שלהם אינם בריאים ופוגעים בבריאותם הפיזית והרגשית ו/או המתמודדים עם תהליך הירידה במשקל וניצבים מול אתגרים וקשיים רבים ובסופו של דבר נוטשים את התהליך ושוב חוזרים אליו וחוזר חלילה.

תהליך האימון מוביל להבנתה של אכילה רגשית, תהליך שבו מאמנים / מטפלים מלווים את המתאמנים שלהם בגישה ייחודית ומובנית, כזו שלא יוצרת התנגדויות בקרב המתאמן ועוזרת לו להבין צעד צעד באופן חווייתי, מעניין ומעמיק, את תבניות החשיבה וההתנהגות החוסמים והמעכבים את ההצלחה בתהליך הירידה במשקל, את הסיבות לדחפים לפיתויים הקיימים בסביבה ולחוסר השליטה בהרגלי האכילה. 

התהליך מעניק למתאמן/מטופל את האפשרות להסתכל פנימה ולהבין טוב יותר את עולמו הרגשי והמחשבתי, להבין את הסיבות שהובילו לאכילה רגשית - ולהבין שהאכילה היא למעשה "הפתרון המהיר והזמין" להתמודד עם קשיים / אתגרים / מחשבות ורגשות שליליים. 

ישנה התמקדות במתן כלים יעילים יותר להתמודד עם קושי / אתגר, כלים לביטוי עצמי וביטוי רגשות, נלמדות טכניקת לפתרון בעיות - כל אלו ועוד מעניקים למתאמן תחושת מסוגלות, העצמה ואמונה בעצמו מה שיוביל להצלחה בירידה במשקל ולתחושת סיפוק. 

אני מציעה מערכי מפגשים למאמנים ולמטפלים בשיטת תובנות בין השורות. 

מערכי המפגשים מובנים ובהם הנחיות למאמן / מטפל כיצד לנהל כל מפגש ומפגש, איך לגשת לכל שלב בתוכן הרלוונטי למפגש ואופן העברתו. בנוסף, מערכי המפגשים מגיעים עם ערכת קלפי אימון, בלתי נפרדת ממערכי המפגשים ותורמת מאוד למתאמן להיפתח, להרגיש בטוח בתהליך, להיחשף, להעלות תכנים מורכבים ולדבר עליהם. הקלפים מסייעים למתאמן להתמודד בכל שלב עם תכנים מורכבים שעולים, מה שהופך עבורכם המאמנים את תהליך האימון למעניין, מסקרן ומרתק והכי חשוב ממקסם את ההצלחה של המתאמן שלכם והגעתו לשינוי בגישה ובהתנהגות. כזו שנשארת לאורך זמן. 

*בקרוב תצא ערכת "תובנות בין השורות - איתור החלק החסר בפאזל האישי", שיטת אימון ייחודית המתמקדת באיתור והבנה של דפוסי חשיבה מעכבים במגוון תחומים בחיים. 

קלפי-תבש-2020.jpg

ערכת קלפי אימון / טיפול

דרך האפקטיבית והמהנה

לגילוי העולם הפנימי והרגש

ערכת קלפי אימון / טיפול

שיטת תובנות בין השורות

על הרגלי אכילה, משקל

ומה שביניהם

bottom of page